Obsah

Nové česko-německé partnerství   

Typ: ostatní
Nové česko-německé partnerství    1 Kösseine Schule Tröstau-Nagel

Kösseine Schule                                Německá vlajkaLogo škola

Ve čtvrtek 31.3.2022 uzavřela 6. základní škola Cheb nové partnerství s Kösseine Schule Tröstau-Nagel. Paní ředitelka Maria Schindler a paní zástupkyně Marina Folst nás velice vřele přivítaly v prostorách jejich školy. Po krátké prohlídce jsme společně projednaly naše nové partnerství, podporu výuky německého jazyka v naší bilingvní třídě a naplánovaly jsme první společné aktivity.

Díky projektu „Deutsch-Tschechische Grundschulbegegnungen“ se naši žáci společně s německými vydají na společný výlet do německého Fichtelgebirge. Budou společně poznávat krásy tamní přírody a nebude chybět i prohlídka školy v Tröstau, kde už nyní visí obrázky našich žáků. Následně naše nové přátele přivítáme u nás ve škole a připravíme pro ně sportovní aktivity a prohlídku města. Na závěr roku je naplánovaný výlet do plzeňské zoo. Věřím, že díky výuce německého jazyka již od 1. třídy, nebudou mít naši žáci problém se dorozumět s dětmi z Tröstau. Velké poděkování patří naší kolegyni Gabriele Pleskotové, která se o naše nové partnerství nejvíce přičinila.

Štěpánka Dostálová


Vytvořeno: 3. 4. 2022
Poslední aktualizace: 3. 4. 2022 18:10
Autor: 6zs webu