Obsah

Olympijský pětiboj o pohár starosty

Typ: Sportovní soutěže
Olympijský pětiboj o pohár starosty Sportovní soutěž

Ve čtvrtek 13. února se 16 žáků z 2. stupně naší školy zúčastnilo soutěže OLYMPIJSKÝ PĚTIBOJ O POHÁR STAROSTY.  Závod proběhl za podpory města Františkovy Lázně a Českého olympijského výboru. Čestným hostem byl osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa a obrovský podíl na této velmi dobře zorganizované sportovní akci mají učitelé Základní školy Františkovy Lázně. V dubnu se bude konat další ročník soutěže OVOV – Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů a tato soutěž je jakýmsi přípravným kolem.

Zájem byl obrovský. Sešlo se zde více než 250 závodníků z celého okrsku, kteří poměřili své síly v pěti disciplínách: leh sedy po dobu 2 minut, trojskok, hod medicinbalem, různé techniky skákání přes švihadlo a vytrvalostní dribling s basketbalovým míčem. Přestože jsme se závodu zúčastnili poprvé, všichni naši sportovci prokázali svoji všestrannost. Nejúspěšnější byl David Bui z 9.A, který ve své kategorii neměl konkurenci a suverénně zvítězil. (Zkuste například udělat 110 leh sedů do 2 minut.)

Všem našim závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme hodně chuti do další přípravy na dubnový závod.