Obsah

1.6. Den dětí

Typ: ostatní
1.6. Den dětí 1Den dětí ekologicky

Ve čtvrtek 1.6.2017 na naší škole proběhl Den dětí. Ráno jsme se sešli i s žáky 3.C před školou. Paní učitelky nám předaly pracovní listy, které pro nás připravily a řekly nám, že máme být po cestě pozorní. My jsme se rozdělili do skupin a vyrazili jsme na trasu.

První zastávka byla ve Sběrném dvoře na Skalce. V praxi jsme viděli, co znamená sběrný dvůr. Měli tam pěkně uklizeno, odpad roztříděný. Viděli jsme, jak nakládají staré televize a odvážejí je na další zpracování. Na závěr prohlídky nás zvážili. Naše třída i s paní učitelkou váží 900 kg. Třída 3.C je statnější váží 960 kg.

Dál jsme pokračovali přes sídliště Skalka až na přehradu. Přešli jsme hráz a pod ní v nově upraveném zákoutí jsme si udělali přestávku na svačinu. Po ní jsme se pustili do řešení pracovního listu. Pracovali jsme ve skupinách, protože víc hlav víc ví. Procvičili jsme si učivo z ČJS a vyplatilo se dávat po cestě pozor. Za správně vyplněný list nás čekala sladká odměna.

Při návratu do školy jsme si mohli na náměstí zamlsat. Koupili jsme si zmrzlinu a ledovou tříšť. Tenhle Den dětí byl hodně hezký. Všechno nám vyšlo i to počasí.

Za třídy 3.B a 3.C Aneta Saxová, Karolína Lhotová, Karolína Zahořová, Rozárie Svobodová, tř. uč. Dana Hendrychová

 


Vytvořeno: 12. 6. 2017
Poslední aktualizace: 12. 6. 2017 16:17
Autor: 6zs webu